Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF  (Přečteno 206664 krát)

Jirka

 • Host
Ahoj,
Dlouhodobá a pasivní investice, která se mi jeví jako nejbezpečnější je do S&P 500 ETF. Chtěl bych se zeptat, zda-li mi doporučíte, přes kterého brookera by to bylo nejvhodnější, popřípadě vaše zkušenosti s S&P 500 ETF a oním brookerem ?

Začínající investor děkuje

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


tommy

 • Host
Re: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF
« Odpověď #1 kdy: 07. 07. 2017, 22:39:42 »
Pokud budete kupovat jen nekolikrat do roka, tak asi staci FIO. Pokud casteji tak treba degiro, ktere ma ETF snad i zdarma.


Jan

 • Host
Re: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF
« Odpověď #2 kdy: 14. 07. 2017, 08:34:33 »
Zdar, nechci tu rozpoutávat debatu nad křišťálovou koulí, protože nikdo neví, co přesně se stane zítra, navíc se mě nikdo neptal na názor na věc, kterou chci napsat, ale stejně mi to nedá.

Když přijdete do supermarketu a uvidíte 2l Coly za 90 korun, koupíte si jí? Nebo počkáte, až bude za 30, nebo si možná počkáte, až bude v akci za 20?

Co by se stalo, kdyby za vámi přišel nějaký poradce a začal vám vysvětlovat, jak je třeba investovat do lahví Coly, protože stouply za poslední měsíc o 200%, asi by jste si ťukal na čelo. Pak by vám ukázal, že kdo koupil Colu za 60 dneska prodává za 90, zhodnocení 50%. Samozřejmě, je to pravda, možná, že Cola bude za 120, ale vy si ji koupíte jen když ji opravdu nutně potřebujete, jinak si počkáte, až bude v akci za 20. Těžko by vám poradce vysvětloval, že máte kupovat Colu, když se s celou propadla o 50% z 30 na 20. Nikdo si přece nebude kupovat instrument, který tolik ztratil, pokud to tedy není v supermarketu v akci, kde je kupec i koncový spotřebitel a tak velmi dobře ví, jakou má láhev Coly skutečnou tržní cenu.

Neříkám, že SPOO nemůže jít nahoru, ale zase před chvilkou bylo na All Time High. Určitě nechci poskytovat žádné investiční rady, nebo doporučení, jen jsem chtěl připomenout, jak se mění vnímání ceny a hodnoty u obyčejných komodit a burzovních instrumentů.


Jirka

 • Host
Re: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF
« Odpověď #3 kdy: 16. 07. 2017, 20:45:49 »
Ahoj Jane,
Tvoje odpověď je velice logická a líbí se mi.
Do čeho tedy pokud vůbec investuješ ty ?


Jan

 • Host
Re: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF
« Odpověď #4 kdy: 17. 07. 2017, 17:07:03 »
No trochu jsem se bál, že tahle otázka přijde. Ať napíšu cokoliv, moje odpověď ti nepomůže. Zkusme se napřed zamyslet nad tím, proč se lidi ptají na otázky, do čeho investují ostatní.

Mějme například pana Hranola, večer přijde domů, zapne televizi a vidí krásný pořad o vaření. Líbí se mu, jak kuchař krásně seká nožem zeleninu. Za týden se prochází po supermarketu a vidí "Nůž šéfkuchaře". Většina lidí si ho prostě koupí, protože většina lidí IMHO nemá moc přesah mimo krabici, ve které se pohybuje.

Možná je pan Hranol ale nadprůměrný, večer si sedne k internetu a začne si o nožích něco zjišťovat. Zjistí, že jsou různé značky, různé druhy, různé ocele. Chce zjistit něco víc. Najde si třeba fórum o nožích, kde začne pokládat otázky "Která ocel je nejlepší?". Už to je mnohem víc, než průměrný člověk dělá, jenže je to pořád hrozně málo, protože zjistí, že ocel je buď tvrdá, nebo křehká, že buď rezne a drží ostří, nebo nerezne a je z bahna, nebo vůbec nejde nabrousit. Jestli si pan Hranol koupí nůž z jedné z nejlepších práškových ocelí a pak ho hodí na dva dny do dřezu, tak se bude hodně divit. Pan Hranol by měl zhodnotit, na co chce nůž používat, zda se o něj dokáže starat, aby nezrezl, nebo potřebuje z nerezu, zda ho bude umět nabrousit, zda si ho navrhne sám a nechá vyrobit, nebo si koupí sériovku... Měl by si jich koupit několik, vyzkoušet ocele v přírodě, v kuchyni, zkusit velký a těžký, malý a lehký. Pointa je, že musí sám.

Já chtěl taky investovat. Finanční produkty mi moc neříkaly. Fondy? Kdykoliv se objevím v bance, snaží se mě přesvědčit o tom, jak báječné je mít peníze ve fondech. Na mojí otázku, proč bych měl do fondu vstupovat, když si mohu zjistit portfolio fondu a nakoupit si ty akcie sám, bez manažerských poplatků, mi nikdo neumí odpovědět. Jenže kupte si akcie, člověk jde na burzu, nakoupí třeba ČEZ, ale proč? Protože to viděl v televizi? Protože kamarádi v hospodě říkali, že o energie bude nouze? Nebo protože to psali někde na fóru?

U fondu netušíte vůbec nic, jen jeho "předepsané" riziko, jak je to snadné přenechat veškerou odpovědnost na někomu jinému. U akcií vás teprve trkne, že vůbec netušíte co děláte. Že vlastně nic nevíte. Vemte si, jak si vede vaše firma, kde jste zaměstnaný. Vsadíme se, že plýtvá na hromadě míst, že je neefektivní, že se peníze ztrácí zleva, zprava, vedení nedělá optimální kroky. Investovali by jste do akcií vaší vlastní společnosti, kde pracujete? Proč by to u těch burzovních mělo být nějak lepší? Proč by magický fond, či jiný instrument, měl být nějak lepší?

A začnete si klást ty správné otázky a v tu chvíli vám bude úplně fuk, do čeho investuje nějaký Jan :) zkrátka některé věci musíte udělat sám. Ale abych odpověděl. Já osobně chci mít možnost vydělat jak na zhodnocení, tak i na pádu. Proč nemít možnost jít short? Akcie mám rád takové, které moc nelezou, ale ani nepadají, pokud bych chtěl spekulovat, jsou na to lepší jiné nástroje.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


Karel

 • Host
Re: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF
« Odpověď #5 kdy: 17. 07. 2017, 19:15:19 »
Takže vy se bojíte koupit si nůž, protože by vám mohl zrezavět. Bojíte se chodit do práce, protože by váš zaměstnavatel mohl špatně řídit svou firmu. Bojíte se investovat, protože byste mohl prodělat na poplatcích.

Vy vlastně vedete takový připo*raný život. Bojíte se cokoliv zkusit, protože byste si mohl udělat bebíčko.


Jan

 • Host
Re: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF
« Odpověď #6 kdy: 17. 07. 2017, 19:20:48 »
Milý Karle, to by mě zajímalo, jak se Vám z mého příspěvku povedlo pochopit to, co jste napsal  8) Máte velmi originální způsob myšlení, ale tedy musím říct extrémně špatný odhad.


Martin

 • Host
Re: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF
« Odpověď #7 kdy: 24. 05. 2019, 12:18:08 »
Doporucuji zkusit etoro, nove nabizi obchodovani skutecnych ETF a akcii (ne CFD) jako prvni u nas bez poplatku. Takze muzete prikupovat kazdy mesic ETF S&P 500 treba za 50USD a na poplatcich nezaplatite nic. Zadne spredy, poplatky za nakup ani poplatky za drzeni. Vice treba zde: https://www.moneyo.cz/nejlevnejsi-broker-na-akcie/


Sova

 • Host
Re: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF
« Odpověď #8 kdy: 19. 07. 2019, 09:48:41 »
Máte někdo zkušenost s tím etoro? Rád bych si přečetl další recenze od uživatelů, na internetu jich moc nenajdu. Díky.


Offline okurek91

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 20
  • Zobrazit profil
Re: Nejlepší broker pro investice do S&P 500 ETF
« Odpověď #9 kdy: 07. 01. 2020, 15:52:29 »
A začnete si klást ty správné otázky a v tu chvíli vám bude úplně fuk, do čeho investuje nějaký Jan :) zkrátka některé věci musíte udělat sám. Ale abych odpověděl. Já osobně chci mít možnost vydělat jak na zhodnocení, tak i na pádu. Proč nemít možnost jít short?

Tohle tesat do kamene! Ale asi si na to každý musí přijít nejdříve sám...

Jinak co se týče S&P 500, tak jsem fakt zvědavý, kam až se může jeho hodnota vyšplhat. Rok zpět jsem si říkal, že už to musí být strop, a ono ne, pořád se šplhá výš a výš. A primitivní TA odsud S&P 500 - jak investovat hlásí v rozpětí 1 minuta - 1 měsíc BUY! Jasně, je to skoro jako věštit z křišťálové koule, ale třeba dnes byl na Seznamu záznam Aleše Michla na Investičním fóru a on mluvil v podobném duchu - tedy že ta současná situace na trzích je velmi specifická a následující recese/krize bude spíše krizí "prachů" než čehokoliv jiného ...


 
Platby GoPay