reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: pojištění bytu - úhrada škody  (Přečteno 611 krát)

Soňa

• Host
pojištění bytu - úhrada škody
« kdy: 13. 07. 2017, 09:06:08 »
Dobrý den,
jsem vlastníkem bytové jednotky a nade mnou je byt pronajímán. Sousedé nade mnou mě vytopili, byt není pronajímatelkou pojištěn, ani já v té době neměla pojistku, čili vše na domluvě a ochotě. Po několika dnech tahanic paní pronajímatelka chybu uznala, škodu prý uhradí, stále jsme v jednání, za kolik - jde to z její kapsy, tak nutí jít na co nejnižší cenu, i když chyba byla na její straně, resp. na straně pronajímatelů, kteří mě vytopili díky otevřenému odvzdušňovacímu ventilu na ústředním topení.
Můj dotaz zní, zda je pronajímatel povinen uzavřít pojistku bytu / odpovědnost za škody...., když byt pronajímá nebo je to dobrovolné, ale když se pak něco takového stane, řeší se pouze dohodou mezi ní a poškozeným? Děkuji za odpověď.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Referent

• Host
Re:pojištění bytu - úhrada škody
« Odpověď #1 kdy: 13. 07. 2017, 10:09:40 »
Byt není auto, ten vám škodu nezpůsobil (proto pojištění bytu nad vámi neřešte). Musíte prokázat, že vám škodu způsobila konkrétní osoba, když se nedohodnete můžete podat žalobu u soudu. Byla-li škoda způsobena vyšší mocí (což je v obdobných případech časté), tak máte smůlu, měla jste se pojistit.

Platby GoPay

reklama