reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: bezúročná doba půjčky/krátkodobá půjčka  (Přečteno 5011 krát)

Michal

 • Host
bezúročná doba půjčky/krátkodobá půjčka
« kdy: 13. 07. 2017, 19:53:36 »
Dobrý den,

 potřeboval bych v budoucnu překlenou období, kdy nebudu disponovat cca 500 tis. kč ale budu je potřebovat na vybavení domu :) Poté co si půjčím, vím, že do dvou měsíců budu mít peníze na splacení půjčky.

Jak lze tuto situaci řešit? Existuje bankovní půjčka, kterou když splatím do dvou měsíců zaplatím jen minimální úroky nebo žádné..? Nepoškodím si tímto předčasným splacením nějaké své "kreditové" skore u bank? (jestli něco takového vůbec existuje..) :)

Díky

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamavojtisek

 • Host
Re:bezúročná doba půjčky/krátkodobá půjčka
« Odpověď #1 kdy: 14. 07. 2017, 07:32:39 »
a co když se během 2 měsíců stane něco nepředvítadelného? Třeba kačenky dojdou s týdenním zpožděním, budete ležet v nemocnici (tím nikomu nepřeji nic zlého) ... prostě se může za ty 2 měsíce stát X věcí ...

prostě se uskromníte na 2 měsíce (dá se to s vypětím sil vydržet) a až dojdou kačenky, uděláte mejdan ...


Offline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 116
  • Zobrazit profil
Re:bezúročná doba půjčky/krátkodobá půjčka
« Odpověď #2 kdy: 14. 07. 2017, 08:44:26 »
Tak jakákoliv půjčka jde předčasně splatit s nejhůře 1 % poplatkem. Některé banky umožňují předčasné splacení i bez poplatku (AirBank, Equa, ale i další).

Ale jak píše kolega - jestli jde o dva měsíce, nebylo by lepší počkat? Pokud tedy zrovna nemáš nějakou výjimečně výhodnou možnost. Každopádně bych si půjčku a její splátky nastavit tak, abys ji mohl splácet i v případě, že očekávané peníze nedorazí.


fremantle

 • Host
Re:bezúročná doba půjčky/krátkodobá půjčka
« Odpověď #3 kdy: 14. 07. 2017, 09:42:58 »
Nebudu nijak rozporovat, že je pořád lepší 2 měsíce počkat, to by mělo být snad úplně jasné, nicméně...

Tak zase pokud je dostatečně bonitní, šlo by si zažádat o nějakou vyšší úroveň kreditní karty Diners Club (základní Pure/Pure+ poskytuje má úvěrový rámec nejvýše do 350 tisíc Kč - btw. ten by se měl stanovovat jako (až) čtyřnásobek hrubého měsíčního příjmu), kde je bezúročné období až 60 dní (ostatně mám vyzkoušeno, že si jde půjčit témeř až na 2 měsíce (reálně je tam rozdíl asi 2 dní) bez jakýchkoliv nákladů - platí jen při bezhotovostní platbách u obchodníků, převod hotovosti je standardně zpoplatněn 2 % z částky)...

Samozřejmě pořád platí, že půjčovat si na kreditku hotovost, kterou nedokážu splatit je předzvěst finanční sebevraždy, proto tady ani nezmiňuji "tradiční" kreditky, kde by nesplaceného půl milionu bylo hned krutě potrestáno patřičnými úroky, nicméně i v případě nesplacení plné částky se pořád pohybujeme na úrokové sazbě 9,9 % p.a., která je obvyklá spíše u běžných spotřebitelských úvěrů a navíc se úrok účtuje až od data výpisu, nikoliv od data provedení transakce. Pořád ale platí, že je nutno splatit aspoň minimální splátku, která je nyní stanovena už jen na 3 % (dávněji to bylo 5 %). Při žádosti přes Měšec má Pure+ dokonce první rok kreditka nastavenou výhodnější úrokovou sazbu 4,9 % p.a. (ale zase - nejvyšší možný úvěrový rámec u této verze je 350 tisíc Kč).

V každém případě, nad touto cestou by mělo smysl uvažovat jen v případě dostatečné bonity (a pakliže člověk ví, co dělá a využije bezúročného období v maximální možné lhůtě).

Mnohem jednodušší by pak bylo sáhnout po klasickém spotřebitelském úvěru u Air Bank, kde při půjčce nad 300 tisíc Kč je zvýhodněná úroková sazba 4,9 % p.a. - 9,9 % p.a. (docílení té nejvýhodnější zase záleží na posouzení bonity, přinejhorším bude základní těch 9,9 % p.a. - ta "základní" znamená, že při řádném splácení je uplatňovaná ta výhodnější sazba, jinak ve smlouvě lze očekávat "obvyklé" úrokové míry kolem 10 - 15 % p.a., kterými se úvěr začne úročit v případě nesplácení), předčasné splacení by mělo být bez poplatku.


Michal

 • Host
Re:bezúročná doba půjčky/krátkodobá půjčka
« Odpověď #4 kdy: 14. 07. 2017, 17:51:07 »
Díky za cenné info. Počkat dva měsíce na střelivo nemohu.

Nastíním Vám tedy situaci i přesto, že jsem se o tom nechtěl rozepisovat na internetu. Musím kolegu vyplatit z bytové jednotky, kterou pak prodám a budu šul nul nebo v mírném zisku. Proč tomu tak je apod. nemá cenu tady řešit. Nejlehčí řešení je právě období překlenout úvěrem, který tedy po měsíci či dvou předčasně splatím.

Tímto předčasným splacením nepoškodím nějak svoji bonitu v očích bankovních registrů a bank? Aby někdy v budoucnu, když budu žádat o úvěr/hypotéku mi banky neřekli nene vy jste v roce 2017 předčasně splatil úvěr a nám se to tedy nevyplatí (podstupovat to riziko, že z toho nebudou žádné zisky..) ?? Toto mě trápí asi nejvíce :-)
 
Další věc. Lze úvěr nějak předčasně schválit a poté ho čerpat třeba 3 týdny na to? Prostě např. 17. 7. jít na pobočku vše dohodnou a vyřídit s tím, že poté se jen libovolný den v nějakém datumovém rozmezí dostavím pro peníze, které již budou schváleny? Pokud mi úvěr takto připraví a předschválí a já ho nakonec nechtěl, bude to znamenat nějaký problém?
Díky
 Úvěr a půjčování peněz řeším poprvé tak vůbec nevím a raději se před návštěvou pobočky první informuji alespoň u Vás, ať pak nepůsobím jako úplný mimoň.. :)

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 116
  • Zobrazit profil
Re:bezúročná doba půjčky/krátkodobá půjčka
« Odpověď #5 kdy: 14. 07. 2017, 18:54:32 »
Co se týče toho předčasného splacení - můžeš si poškodit bonitu u té banky, nemusí ti příště úvěr schválit, ale negativní záznam v registrech tím mít nebudeš, takže si můžeš příště půjčit jinde.


 
Platby GoPay

reklama