reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Daň z nabytí nemovitosti  (Přečteno 937 krát)

Jan

• Host
Daň z nabytí nemovitosti
« kdy: 07. 08. 2017, 19:08:25 »
Zdravím,

prosím o radu kolem nabytí nemovitosti. Koupil jsem byt a dohodl se na vesměs ceně, která odpovídá místním podmínkám a trhu/stavu nemovitosti.

Změna (respektive přepsání vlastnického práva) na LV byla provedena začátkem tohoto měsíce.

S majitelem jsme se domluvili, že půjdeme částečně na půl na dani z nabytí nemovitosti a že mi pomyslně odečte svou část z kupní ceny. Jinými slovy jsme snížili celkovou částku tak, aby jsme se vyvarovali jiným definicím v kupní smlouvě a je to jen domluva mezi námi.

Co očekávat od finančního úřadu? Banka prováděla odhad přes jejich odhadce a já bych vlastně k výsledku neměl mít přístup -ale info mám.

Můžu jen dojít na finanční úřad a ukázat jim kupní smlouvu s tím, že nic jiného nemám a ať vychází z částky, která je uvedena tam? Jde o to, že odhad je právě o polovinu té pomyslné daně navýšen.

Abych se do toho nezamotal - jde mi o to, že chci platit jen daň z částky, kterou jsme dali do smlouvy, je to reálné? Existují třeba i nějaké úlevy, o kterých nevím? Je to nemalý peníz, tak se hodí radši zeptat :). Co může fin. úřad udělat z pohledu ohodnocení nemovitosti? Co když navrhnou cenu vyšší než je kupní ve smlouvě? Neznám vůbec možnosti, jen tak střílím.

Samozřejmě bych z toho rád vyšel co nejlépe a platil co nejméně, když vidím, jak stát chytře hospodaří...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama