reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Jak zabezpečit „chytře“ dům  (Přečteno 11406 krát)

Offline Ondrejak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Jak zabezpečit „chytře“ dům
« kdy: 08. 08. 2017, 13:07:45 »
Dobrý den, s manželkou rekonstruujeme dům a rádi bychom toho využili a dali si tam rovnou nějaké to zabezpečení, přemýšlíme něco jako proti pohybu když nejsme doma atd. Máte někdo zkušenosti co se hodí vědět? Díky za jakékoliv reakce

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Jak zabezpečit „chytře“ dům
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2017, 09:25:21 »
Každý řetěz je tak silný, jako jeho nejslabší článek. Určitě bych doporučil zejména pasivní bezpečnost. Tedy kvalitní dveře (tedy ne plastové, nebo v kombinaci s mříží), zabezpečení oken (a to nejen ta v přízemí). Upřednostnil bych mříže před bezpečnostními foliemi - jednak je možné nechat okna otevřená (třeba větrat) a pak hodně oken lze otevřít při použití minimálního násilí (s pomocí navrtání rámu - http://hradec.idnes.cz/soud-s-polskou-skupinou-zlodeju-navrtavacu-v-hradci-kralove-p5f-/hradec-zpravy.aspx?c=A150428_103504_hradec-zpravy_tuu )

Teprve až pak bych řešil nějaké aktivní zabezpečení (alarm, napojení na PCO, detektory pohybu s možností odeslat upozornění pomocí SMS....). Podle toho, kolik na to máte peněz na to to zřídit a kolik do toho chcete nalít na údržbu ročně (třeba poplatek za PCO).

Zatímco pasivní zabezpečení se jednou namontuje a je (teď myslím ty napevno instalované mříže v oknech), to aktivní můžete zapomenout zapnout nebo může selhat. Také to může omezit komfort, když jste doma a případů, kdy byl dům či byt vykraden, když majitelé spali bylo opravdu hodně.

Martin

• Host
« Odpověď #2 kdy: 09. 08. 2017, 11:19:34 »
To by mě zajimalo co v tom baráku máte, když byste byli ochotní si dát na okna mříže... :D Jako v kriminálu.

Za mě postačí dva či jeden vycvičený pes na zahradě, který tam může být celoročně.

Ondrejak.

• Host
« Odpověď #3 kdy: 09. 08. 2017, 12:45:36 »
Díky :) perfektní. Dveře určitě v plánu mám (mříže do oken by přes manželku asi opravdu neprošlo :)). Přesně to s tou detekcí pohybu a následným upozorněním na telefon, to si myslím, že se hodí.

vojtisek

• Host
« Odpověď #4 kdy: 09. 08. 2017, 14:18:03 »
ještě poznámka - jestli si chceš tu chýši pojistit, tak si zjisti na jaké zabezpečení dávaj pojišťovny slevy ...

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 10. 08. 2017, 09:03:58 »
To by mě zajimalo co v tom baráku máte, když byste byli ochotní si dát na okna mříže... :D Jako v kriminálu.

Za mě postačí dva či jeden vycvičený pes na zahradě, který tam může být celoročně.
Nejde jen o možnost něco odcizit, ale představa, že se mi někdo cizí prochází po baráku - a to třeba i když tam jsem (a spím), by mi moc milá nebyla. Bohužel byly i případy ohrožení majitele, když zloděje v noci překvapil.

Pevné mříže jsou nelevnější účinné řešení. Je to tedy možné řešit i okny s bezpečnostními foliemi, ale nesmí to být plastová okna. Rozhodně to vyjde dráže, klade to větší nároky na pečlivý výběr oken (a tedy to chce tomu rozumět) a vnáší to do prvku zabezpečení "lidský faktor", tedy např. zapomenuté otevřené okno.
Ale chápu, že ne každému se to líbí.

Ještě tu jsou varianty "nůžkových" shrnovacích mříží, případně nějakých bezpečnostních rolet.

Offline Ondrejak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 10. 08. 2017, 11:54:25 »
To je co nůžkové mříže nebo bezpečnostní rolety?

Zeitham

• Host
« Odpověď #7 kdy: 22. 08. 2017, 11:17:40 »
To je co nůžkové mříže nebo bezpečnostní rolety?
No to jestli vám neprojdou přes ženu mříže do oken, tak nůžkové vám neprojdou stoprocentně :D.

Offline Ondrejak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 23. 08. 2017, 12:51:27 »
No už jsem googlil a to by fakt neprošlo, nechce aby bylo nic moc vidět. Tak už mi zbývají leda tak opravdu jen ty senzory pohybu atd.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 24. 08. 2017, 07:53:17 »
Pak tedy jedině vyměnit okna za nějaká bezpečnostní (tedy ne plastová). Senzory, alarmy a jiná houkátka nějakého feťáka nebo bezdomovce nezastaví. Může to být zajímavý doplněk (který třeba spustí už při pokusu vniknout).

Offline Ondrejak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 24. 08. 2017, 10:05:20 »
To ano, ale zase ty okna, to už je mnohem větší investice než jsem měl původně na mysli, já se chtěl vejít tak do 10000,- a to je fakt maximální hranice, takže bych raději méně.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 24. 08. 2017, 11:27:18 »
Chceš dům zabezpečit, nebo si chceš koupit pocit "deset deka bezpečí za 10 000 Kč"? Pokud ti jde jen o pocit, tak si prostě někde kup něco za 10 000 Kč, třeba od Jablotronu. Bude to sice jako když dáš visací zámek na papírový řetěz, ale když ti jde jen o pocit, tak to účel splní.

Pasivní bezpečnost je vždy základ. Dokud jde do domu vniknout během několika sekund (rozbití nebo odvrtání okna), je jakékoliv houkátko na nic. Než na to vůbec někdo zareaguje (jestli vůbec), budou zloději už pryč.

Offline Ondrejak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 25. 08. 2017, 10:47:13 »
Rozhodně bych neutratil tolik peněz za něco co bych považoval za zbytečnost.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 25. 08. 2017, 12:26:48 »
Pak ovšem musíš začít tou pasivní bezpečností. Nemá smysl kupovat houkátka, pokud se dovnitř během několika sekund dostane kdokoliv vybavený aku vrtačkou nebo šutrem.

Offline Ondrejak

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 30. 08. 2017, 13:44:42 »
Ok. pasivní si vyřeším s manželkou. Aktivní bych rád tady, je-li to možné ;)

Platby GoPay

reklama