reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Predcasne splaceni Hypo  (Přečteno 2535 krát)

Edy

  • Host
Predcasne splaceni Hypo
« kdy: 09. 08. 2017, 13:57:45 »
Zdravim Vas. Rad bych se tu zeptal nekoho kdo tomu rozumi. Mam hypo uver od roku 2010 a jiz jednou jsem refinancoval. Ale chtel bych byt prodat s predcasnym solacenim hapoteky. Zajimalo by mne kolik u mne bude cinit pokud za predcasne splaceni podle noveho zakona. A take to zda se tento novy zakon tyka i starych smluv. Dekuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



vojtisek

  • Host
Re:Predcasne splaceni Hypo
« Odpověď #1 kdy: 09. 08. 2017, 14:11:57 »
V Hybánkově se stebou nebaví? (Zeptal ses v bance?)


Tomáš Janeček

  • Host
Re:Predcasne splaceni Hypo
« Odpověď #2 kdy: 10. 08. 2017, 19:27:02 »
Dobrý večer, předně je důležité vědět, kdy refinanc proběhl? Jestli před 1.12.2016, tak jedete podle původní smlouvy, pokud "obrátka" proběhla po tomto datu, pak se již na Vás vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru a to souvisí právě s prodejem domu. Totiž v ustanovení § 117: "Výše náhrady nákladů podle odstavce 2 nesmí přesáhnout 1 % z předčasně splacené části celkové výše spotřebitelského úvěru, přesahuje-li doba mezi předčasným splacením a sjednaným koncem spotřebitelského úvěru 1 rok. ", dále pak "Ustanovení předchozích vět se nevztahují na náklady, které je věřitel oprávněn požadovat v souvislosti s předčasným splacením spotřebitelského úvěru na bydlení; s výjimkou předčasného splacení spotřebitelského úvěru na bydlení v souvislosti s prodejem nemovité věci, jejíž nabytí, výstavba nebo zachování práv k této nemovité věci bylo financováno tímto úvěrem, nebo kterou byl tento spotřebitelský úvěr zajištěn, kdy spotřebitel je oprávněn úvěr na bydlení zcela předčasně splatit za podmínky, že doba trvání smlouvy o spotřebitelském úvěru na bydlení je delší než 24 měsíců, přičemž věřiteli vzniká právo požadovat náhradu nákladů podle odstavce 2, která ale nesmí přesáhnout 1 % z předčasně splacené výše spotřebitelského úvěru, maximálně však částku 50000 Kč." Pokud by Vás k tomu cokoliv zajímalo, kontat na mě najdete na www.hypotekyjanecek.cz, fajn večer.


 
Platby GoPay

reklama