reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné  (Přečteno 100503 krát)

Tomáš

 • Host
Curve card je magická karta britské společnosti, která nabízí propojení více vašich platebních karet do jedné nové běžné plastové karty.
Vše ovládáte mobilní aplikací, kde si můžete přidat více platebních karet a jen pak nastavovat z jaké karty chcete následující platby strhávat a dokonce můžete i zpětně kartu změnit (tj. v aplikaci máte nastavené placení kartou A, ale po zaplacení si rozmyslíte, že se mají peníze raději strhnout z karty B, tak jen v aplikaci zpětně změníte kartu). Oficiálně je karta pro podnikatele, ale reálně to nikdo neověřoval a také během žádosti nelze zadat rovnou billing address do ČR (pouze shipping lze), tudíž vyberte klidně jako stát UK a pak je nutné napsat na podporu, aby i billing address změnili na ČR.

Osobní zkušenost:
O kartu jsem žádal 2.8. a hned napsal na podporu o opravu adresy na ČR (odpověď během asi 10 minut), takže hned i ten den přišel email, že je karta na cestě. 9.8. jsem kartu vyndal ze schránky a hned se snažil aktivovat, jelikož jsem tam měl asi jen samé běžné karty, které k ověření nestačí (údajně po přidání karty Revolut není třeba žádná jiná aktivace), tak jsem opět musel psát na podporu a aktivovat zasláním dokumentů (čekání na schválení 2 hodinky)

již jsem si stihnul změnit pin v bankomatu (po změně se i správně přepsal do aplikace), výběr z bankomatu čsob jsem zkusil částku 5700 kč, ale nabízelo to i DCC na nějakých asi 225 liber, což je holý nesmysl, takže pozor, abyste zvolili účtování v korunách, pokud budete mít provázanou kartu v korunách. Jinak se totiž curve card chová jako anglická karta a obchodníci i bankomaty se snaží vnutit nesmyslný kurz na převod do liber.

další poznatek ohledně internetových plateb, zaplatit se mi podařilo pouze jedinkrát a bez 3D secure smsky, 2 další pokusy se mi zdálo, že to čeká na 3D secure, ale dlouho to načítalo a nakonec zamítnuto z důvodu chyby karty, skoro mi přišlo, jak kdyby jen nebylo 3D secure plně aktivováno a platební brána nevěděla, kam má smsku na ověření poslat, uvidím jak to bude vypadat s další platbou.

Jinak jsem čekal, že na výpise originální karty bude jen označení curve card bez dalších podrobností, ale mile mě překvapilo, že je tam i název obchodníka, takže platba lze rozpoznat nejen v aplikaci curve, ale i přímo v IB dané karty.

Zkouším kartu mBank e-shop, zatím jsem vyzkoušel přesunout zpětně transakci z mbank na jinou kartu a blokace tam i pár minut po přesunutí stále visí (transakce z dnešního dne, takže platba nebyla zaúčtovaná), ale při vyzkoušení zpětného přesunu z jiné karty na mbank vidím blokaci v podstatě okamžitě, takže to vypadá opravdu zajímavě tato funkčnost (nicméně když blokace při přesunu pryč nezmizí okamžitě, tak to nelze využít například u kreditky od monety, kterou bych chtěl zaplatit nějaký větší nákup u bene+ partnera, k navýšení disponibilního zůstatku (přesunutím starších transakcí na jinou kartu), takže reálně mi toto nepomůže). Přínos zpětného přesunutí platby vidím tedy jen v situaci, když bych potřeboval třeba u Airbank splnit 5 plateb pro lepší úročení a zapomněl s ní platit, tak ještě pár dní před koncem měsíce stihnu transakce z poslední doby přesunout na airbank kartu a limit splnit.

V průběhu registrace můžete zadat můj promo code JFVEO (je to velké o, nikoliv nula), který vám přidá 5 liber zdarma na účet po provedení první transakce curve card. (já dostanu také 5 liber za doporučení nového uživatele)

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 116
  • Zobrazit profil
Re:Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné
« Odpověď #1 kdy: 10. 08. 2017, 09:15:28 »
O Curve kartě je celé vlákno např. zde: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1264999&p=11646135#p11646135

Já osobně v tom nějak nevidím ani možnost to nějak "monetizovat", ani nějak jinak rozumně využít. Snad jen, pokud by si chtěli partneři "sdílet" nějakou kartu, u které je pro ně výhodné s ní co nejvíce platit (výhodné kurzy, bonusy), tak by jeden platil s Curve kartou a druhý s původní. Ale nevím, jestli by to nebylo v rozporu s podmínkami banky a zvyšuje se tím šance na zneužití (žádná databáze není 100 % bezpečná).


 • Host
Re:Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné
« Odpověď #2 kdy: 10. 08. 2017, 10:39:05 »
Tak ono jde panu Vlasákovi hlavně o to, aby někdo využil jeho promo kód  ;)


Offline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 116
  • Zobrazit profil
Re:Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné
« Odpověď #3 kdy: 10. 08. 2017, 11:32:07 »
Taky se domnívám. Ale na rozdíl od ostatních "propagovačů" různých služeb (prim v tomto hraje TW) alespoň věnoval tu péči, že velmi srozumitelně shrnul vlastnosti služby a odpustil si nějaké superlativy jako jsou "nejlepší kurzy", "nejvýhodnější podmínky" a podobně, proto si říkám, že mu zde tentokrát kód nechám :).


fremantle

 • Host
Re:Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné
« Odpověď #4 kdy: 10. 08. 2017, 12:01:12 »
Curve je takový spípý produkt - on ten jejich byznys model je poměrně jasný - interchange fee komerčních karet regulované nejsou, a tak když si někdo přidá do Curve platební kartu, kterou má od banky vydanou jako spotřebitel, Curve bance za transakci zaplatí 0,2 % - 0,3 % a sama od provozovatele teminálu utrží 1 % - 1,6 % z hodnoty transakce... Problematické to je v tom, že ke komerční kartě se může dostat kdokoliv, teda i běžný spotřebitel (ostatně při registraci do Curve si lze zvolit jako způsob obživy třeba i "self-employed/freelancer", což by šlo v našich podmínkách interpretovat snad jako OSVČ, ale z hlediska právního řádu Spojeného království by do toho šlo našroubovat snad cokoliv, třeba i různou "výpomoc" a pod. - pak je ještě otázkou, nakolik by třeba držitel porušil T&C samotné služby Curve).

Na druhé straně, v určitých situacích nemá ta karta úplně špatné parametry - díky tomu, že do ni lze vložit téměř jakoukoliv debetní či kreditní kartu, vůči nimž se původní transakce zaúčtuje jako internetová platba, tak tím v domácí zemi držitel získává možnost 10 výběrů z kteréhokoliv bankomatu měsíčně prakticky z jakéhokoliv účtu (včetně kreditních karet, ale u těch limit nejvýše ekvivalentu 200 GBP za měsíc (to je i oněch 5700 Kč pana Vlašáka - pokud tam má navázanou kreditní kartu, která mu poskytuje nějaký bonus, tak ten mu tedy zůstane i za výběr z bankomatu), cokoliv nad je pak s přirážkou 2 %) a použití v zahraničí taky není nějak nevýhodné - je použitý směnný kurz MasterCard + 1 %, což jsou hodnoty lepší, než u většiny platebních karet na našem trhu (samozřejmě ideální je mít ten čistý kurz MasterCard bez dalších marží) a výběr z bankomatu v zahraničí je zpoplatněn ekvivalentem 2 GBP, což je taky poměrně snesitelná cena (ono dokonce paradoxně může vyjít výhodněji si navázat nějakou debetní kartu, která nabízí výběry "zdarma", ale díky špatným kurzům by takový výběr vyšel hůře, než s poplatkem, ale lepšími kurzy).

Jinak co se týče TransferWise a doporučování, nyní už tak na pilu úplně netlačí - hlavně doporučitel nyní musí získat až 3 ovečky a ty musí provést první převod v ekvivalentu aspoň na 250 €, aby získal bonus (na druhé straně lze nyní dostat tuším nyní 60 €), ale doporučený klient má nyní převod, resp. směnu bez marže jen do ekvivalentu 500 €, takže už těch výhod ubylo. Třeba nyní ale nedávno (no už v květnu) začali nabízet i "Borderless account", což není úplně špatná služba - třeba pro EUR účet poskytuje vlastní IBAN, ale zase je to spíš na takové specifické použití (odchozí platby jsou zpoplatněné 0,6 € - ale ve srovnání, co chtějí některé tuzemské banky to zase není až tak příliš)...

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaTomáš

 • Host
Re:Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné
« Odpověď #5 kdy: 11. 08. 2017, 19:53:14 »
A jak se tváří platby Curve kartou ve výpisech napojených českých debetních  nebo kreditních karet? Jsou identifkovány jako internetové transakce?


fremantle

 • Host
Re:Curve Card - aneb sjednocení všech platebních karet do jedné
« Odpověď #6 kdy: 12. 08. 2017, 10:54:10 »
Ano, Curve účtuje veškeré transakce vůči "zdrojovým" kartám jako internetové.

K popisu transakce k původnímu řetězci na začátek přidá "CRV*" a místo transakce se bude tvářit jako Londýn. Pokud nějaká banka automaticky rozděluje jednotlivé platby do kategorií (v IB, třeba Moneta), tak ta bude pořád stejná, bez ohledu o jakou transakci šlo (vždy mají stejný MCC kód)...


 
Platby GoPay

reklama