reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Růžovy papír  (Přečteno 7570 krát)

Ondřej Novák

• Host
Růžovy papír
« kdy: 13. 08. 2017, 13:20:35 »
Dobrý den, někde jsem se dočetl že tzv. růžový papír mohu podepsat jen jednou v měsíci. Loni jsem bohužel  podepsal růžový papír pro dohodu o provedení práce dvakrát v měsíci u různých zamnestanavatelu, ovšem. u jednoho z nich byla výplata nulová. Je to nějaký problém? Daňové přiznání mi tento zaměstnavatel dělal  a nikdo za mnou nepřišel , že by byly nějaké problémy.
Díky Ondřej Novák

Reklama

• Stálý člen

reklama

Referent

• Host
Re:Růžovy papír
« Odpověď #1 kdy: 13. 08. 2017, 14:11:03 »
Nyní je srpen, můžete, prosím, jasně napsat, co řešíte?

nova

• Host
« Odpověď #2 kdy: 13. 08. 2017, 18:47:24 »
Růžový papír je co? Daňové prohlášení nebo co myslíte? Daňové přiznání za Vás zaměstnavatel dělat nemohl, neboť daňové přiznání vyplňuje poplatník a dává na FÚ. Nepletete si pojmy, nedělal Vám zaměstnavatel roční zúčtování daně? Jak jste měl řešenou dohodu v tom měsíci o který se jedná? Navazovaly dohody na sebe nebo se překrývaly?

Ondřej Novák

• Host
« Odpověď #3 kdy: 14. 08. 2017, 00:28:24 »
růžovym  papírem myslím" PROHLÁŠENÍ poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a funkčních požitků“... jsem student. A na začátku listopadu jsem podepsal  a měl práci kde sem neměl. odpracovano nic (respektive měl, ale oni řekli že je ti zkušební doba a v výplatní pásce na emailu byla nula hodin a nula Kč). No a následně jsem na začátku listopadu DPP ukončil a potom jsem stejny  papír podepsal někdy ke konci listipadu (stejny měsíc) v druhé firmě, kde pracuji na DPP , která za mě letos dělala. daně a tak. jsem. nemusel. dělat daňové přiznání. No a já se ptám, jestli nebude problém, že jsme měl. v jeden měsíc podepsany tento papír ve dvou firmách v stejný měsíc , i přes to, že jsem. tedy v té první dostal. nulovou výplatu a mám. ukončeny pracovní poměr. Ano, je srpen, ale. práve jsem teď na to narazil že je povolen jen jeden tento. papír  měsícne tak abych neplatil. nakonec ještě nějaké penále.

Lada

• Host
« Odpověď #4 kdy: 14. 08. 2017, 09:18:34 »
Ono růžovou barvu má více daňových formulářů, nejen Prohlášení poplatníka, proto se vás všichni ptali, co tím myslíte.

U toho, že má člověk podepsáno prohlášení současně u dvou zaměstnavatelů, je problémem to, když si u obou těchto zaměstnavatelů uplatní ve stejném měsíci daňové slevy. Protože pak by je měl uplatněny za daný měsíc dvakrát, ale ze zákona si je smí uplatnit každý měsíc pouze jednou.

Ve vašem případě jste ale měl daňové slevy uplatněny pouze jednou, protože z toho prvního zaměstnání jste za listopad neměl žádnou odměnu. Čili slevy se vám uplatnily jen v tom druhém zaměstnání a vše je ok.

Mimochodem, v tom prvním zaměstnání vás pěkně ošidili, protože skutečnost, že jste práci vykonával ve zkušební době, neznamená, že byste neměl za ni dostat řádně zaplaceno. Mzdu byste měl dostat za všechnu odvednou práci. Vezměte si, že u pracovní smlouvy je standardní zkušební doba 3 měsíce - to si myslíte, že všichni zaměstnanci ty první 3 měsíce pracují zdarma?

Reklama

• Stálý člen

Ondřej Novák

• Host
« Odpověď #5 kdy: 14. 08. 2017, 13:15:03 »
Mě právě zmátl tento dotaz co jsem našel na internetu https://poradna.finance.cz/dane/65591-ruzovy-papir-studenta/ . Píše se tam, že o tom musí zaměstnavatelé vědět a že se to prohlášení může vystřídat. A já sem zaměstnavatelům nic vědět nedával.

Jinak vím, že jsem udělal chybu, nehledě na to, že zkušební doba ve smlouvě nebyla. Ale jednalo se o nějakých 800 Kč, a nechtělo se mi to již řešit, paní z agentury na telefon ani na emaily nereagovala.

Lada

• Host
« Odpověď #6 kdy: 15. 08. 2017, 08:41:13 »
Zde je podle mě hlavní, jak to fakticky proběhlo. Tedy že jste si v tom měsíci neuplatnil daňovou slevu dvakrát, ale jenom jednou. Jestli o sobě vaši dva zaměstnavatelé navzájem věděli, není pro tento účel podstatné.

Offline ivzez

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 16. 08. 2017, 00:28:37 »
Mě právě zmátl tento dotaz co jsem našel na internetu https://poradna.finance.cz/dane/65591-ruzovy-papir-studenta/ . Píše se tam, že o tom musí zaměstnavatelé vědět a že se to prohlášení může vystřídat. A já sem zaměstnavatelům nic vědět nedával.

Jinak vím, že jsem udělal chybu, nehledě na to, že zkušební doba ve smlouvě nebyla. Ale jednalo se o nějakých 800 Kč, a nechtělo se mi to již řešit, paní z agentury na telefon ani na emaily nereagovala.

Odpověď u toho dotazu v odkazu není přesná.
Prohlášení k dani z příjmu lze v jednom měsíci podepsat u více zaměstnavatelů,
ale musí to být postupně. Napřed u jednoho zrušit a potom u dalšího podepsat.

Podpis na prohlášení pro prvního zaměstnavatele platil  do konce prvního zaměstnání,
po jeho skončení jste klidně mohl podepsat další prohlášení.

Problém by byl pouze v případě souběžně podepsaných prohlášení
a u souběžného uplatňování slevy na dani. To u Vás ale nenastalo.

Platby GoPay

reklama