reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: zrušení bezpodílového vlastnictví soudem  (Přečteno 3885 krát)

nežádoucí

• Host
zrušení bezpodílového vlastnictví soudem
« kdy: 29. 08. 2017, 08:08:44 »
 Dobrý den.
Prosím o radu.
 Jsem spolumajitelem nemovitosti spolu s matkou a sestrou. V nemovitosti jsem bydlel 45 let a 30 let jsem se o ni staral, budoval a udržoval. Nyní jsem se odstěhoval, pro neustále neshody s matkou. Matka a sestra se tedy rozhodly, že již nechtějí abych byl dále spolumajitelem a hrozí mi soudem, abych jim ji převedl.Nabízejí mi nějakou cenu obvyklou za můj podíl. S tím já nesouhlasím, když mám v nemovitosti věci a stroje k obživě, které nemám kam odstěhovat, stejně jako i to , že jsem za 30 let na baráku spoustu věcí vybudoval a nehodlám je někomu dát. Sestra v domě nebydlí více naž 30let a  neinvestovala do domu za tu dobu žádné peníze ani práci.Otázka zní:1: je možné aby soud návrhu vyhověl?
2: jak se účinně bránit?
 Děkuji. S.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jan

• Host
Re:zrušení bezpodílového vlastnictví soudem
« Odpověď #1 kdy: 29. 08. 2017, 08:44:12 »
Soud jim určitě vyhoví, nikdo nemůže být nucen ve spoluvlastnictví setrvat. Spoluvlastníci by se měli na opravách podílet rovným dílem, můžete dokázat, že se na opravách nijak nepodíleli? Obávám se, že pokud ne, tak soud to řešit nebude, protože jak je možné, že Vám tehdy jejich spoluúčast nevadila?

Jonas

• Host
Re:zrušení bezpodílového vlastnictví soudem
« Odpověď #2 kdy: 30. 08. 2017, 20:53:23 »
Přesně jak píše Jan: občanský zákoník jasně říká, že nikdo nemůže být nucen ve spoluvlastnictví setrvat. Pro zrušení je nejvhodnější dohoda, kterou vám také vřele doporučuju. Nejlepší obrana proti žalobě je proto dát smysluplný návrh, za jakých okolností jste ochotný se nechat vyplatit, jakou chcete lhůtu na vystěhování nebo jestli požadujete využívat nadále jednu místnost na stroje atd. (dohodou je možné VŠECHNO). Samozřejmě v tom návrhu můžete zohlednit všechno, co jste investoval.

Příslušná pasáž k principům, jak má vypořádání probíhat, je tady: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-89#cast3-hlava2-dil4-oddil4

Platby GoPay

reklama