reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Podpora v nezamestnanosti - z ceho pocitat?  (Přečteno 4938 krát)

Patrik

• Host
Podpora v nezamestnanosti - z ceho pocitat?
« kdy: 10. 09. 2017, 21:14:23 »
Zdravim, mám takový dotaz.
Je mi 23 let, pracuji 5 let nepretrzite, takže splnuji podmínky pro udělení podpory v nezaměstnanosti (za poslední dva roky odpracovano alespoň 12 měsíců. Moje čistá mzda se pohybovala kolem 25000kc stabilně. Ze zaměstnání jsem odešel a našel si jiné zamestnani, kde jsem pracoval jen měsíc a půl a poté jsem onemocněl a zaměstnavatel mě ve zkušební době po 10 dnech propustil (dnes). Chci se zaevidovat na UP a požádat o podporu ale nevím z čeho se mi bude počítat podpora? Z průměrné mzdy v posledních dvou letech? A nebo z průměrné mzdy u posledniho zamestnavatele? Tam jsem ale pracoval jen měsíc a půl a vydělal si 16000kc. Bude se mi počítat průměr jen z této jedné výplaty? Dekuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:Podpora v nezamestnanosti - z ceho pocitat?
« Odpověď #1 kdy: 11. 09. 2017, 22:28:57 »
Na ÚP se budete moci jít zaregistrovat až budete mít ukončenou neschopenku. Nezapomeňte si ale neschopenku ofotit a dojít na svoji zdrav. pojišťovnu, protože Vás tam zaměstnavatel odhlásil a Vy musíte doložit, že jste nyní v prac. neschopnosti. Pokud tak neučiníte, budou Vás vést jako dlužníka zdrav. poj. Pokud budete na ÚP a přiznají Vám podporu, pak bude vypočítaná z údajů, které Vám vyplní poslední zaměstnavatel (k výdělku, který jste pobíral v předchozím prac. právním vztahu se nebude vůbec přihlížet). Ale budete muset doložit, že splňujete nárok na podporu, tudíž si připravte i ELDP od předcházejícího zaměstnavatele a také od posledního zaměstnavatele potvrzení o zaměstnání a tiskopis ÚP, který budete muset dát k vyplnění poslednímu zaměstnavateli - tam vyplní Váš průměr, ze kterého se bude podpora počítat.. Příp. se podívejte na stránky ÚP, MPSV apod. Pro žadatele podpory v nezaměstnanosti jsou tam cenné informace.

Petr

• Host
« Odpověď #2 kdy: 12. 09. 2017, 21:15:36 »
K 31. 08. 2017 bylo evidováno 12 107 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých ... Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 55 316, na jedno volné místo připadalo 0,2 uchazečů této kategorie.

Neboli pokud Patrik není vážně nemocný, tak si najde zaměstnání během pár dnů a chodit na ÚP je ztráta času ...

Referent

• Host
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2017, 07:31:35 »
A ještě dostane náborový příspěvek.

Offline ivzez

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 26. 09. 2017, 09:45:21 »
Pro účel podpory v nezaměstnanosti se Vám započte i doba předchozího zaměstnání,
ale podpora se vypočte pouze z příjmů v posledním zaměstnání (z těch 16.000 Kč).

Více informací k evidenci na ÚP:
Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání

Reklama

• Stálý člen

smějusedaňovýmmoralistům

• Host
« Odpověď #5 kdy: 27. 09. 2017, 13:44:17 »
Zdravím, pokud chceš podporu, tak běž a žádej o ní, pokud chceš být pár měsíců doma, běž a žádej o podporu protože na to máš nárok. Sám si z platu odváděl sociální, tak běž a využij toho. Kašli na moralisty typu práce je dost a podobně, to jsou většinou blbci co mají doma vyžranou manželku a 3 sopláky který by bez práce neuživil, takže pro ně něco jako ulevit si a fláknout to nepřipadá v úvahu.
Na víc, pokud seš chytrej, na pracák běž až ti skončí neschopenka a odevzdej výpočet ze mzdy od toho zaměstnavtele kde jsi měl těch 25 tisíc. Kdyby se na úřadu práce ptali kde jsi byl ten měsíc od skončení práce, řekni že sis platil zdravotní sám nebo že si byl měsíc v zahraničí u tety kde jsi se pokoušel hledat práci, ale nenašel tak si se vrátil a žádáš o podporu. Konec tečka. 

itendruhej

• Host
« Odpověď #6 kdy: 28. 09. 2017, 19:26:14 »
Dovoluji si varovat přispěvatele od podobných ironických příspěvků, protože se mohou najít návštěvníci webu, kteří nemají dostatečné informace o tom, že nelze na ÚP žádat o podporu bez předchozí žádosti o zprostředkování zaměstnání. Tudíž v době, kdy  převyšuje nabídka pracovních míst nad poptávkou (práce je dost), je žadateli nabídnuto několik volných míst a pokud si žádné nevybere, je z evidence uchazečů o zaměstnání vyřazen bez nároku na podporu.

Platby GoPay

reklama