reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Podpora v nezamestnanosti - z ceho pocitat?  (Přečteno 1686 krát)

Patrik

• Host
Podpora v nezamestnanosti - z ceho pocitat?
« kdy: 10. 09. 2017, 21:14:23 »
Zdravim, mám takový dotaz.
Je mi 23 let, pracuji 5 let nepretrzite, takže splnuji podmínky pro udělení podpory v nezaměstnanosti (za poslední dva roky odpracovano alespoň 12 měsíců. Moje čistá mzda se pohybovala kolem 25000kc stabilně. Ze zaměstnání jsem odešel a našel si jiné zamestnani, kde jsem pracoval jen měsíc a půl a poté jsem onemocněl a zaměstnavatel mě ve zkušební době po 10 dnech propustil (dnes). Chci se zaevidovat na UP a požádat o podporu ale nevím z čeho se mi bude počítat podpora? Z průměrné mzdy v posledních dvou letech? A nebo z průměrné mzdy u posledniho zamestnavatele? Tam jsem ale pracoval jen měsíc a půl a vydělal si 16000kc. Bude se mi počítat průměr jen z této jedné výplaty? Dekuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

nova

• Host
Re:Podpora v nezamestnanosti - z ceho pocitat?
« Odpověď #1 kdy: 11. 09. 2017, 22:28:57 »
Na ÚP se budete moci jít zaregistrovat až budete mít ukončenou neschopenku. Nezapomeňte si ale neschopenku ofotit a dojít na svoji zdrav. pojišťovnu, protože Vás tam zaměstnavatel odhlásil a Vy musíte doložit, že jste nyní v prac. neschopnosti. Pokud tak neučiníte, budou Vás vést jako dlužníka zdrav. poj. Pokud budete na ÚP a přiznají Vám podporu, pak bude vypočítaná z údajů, které Vám vyplní poslední zaměstnavatel (k výdělku, který jste pobíral v předchozím prac. právním vztahu se nebude vůbec přihlížet). Ale budete muset doložit, že splňujete nárok na podporu, tudíž si připravte i ELDP od předcházejícího zaměstnavatele a také od posledního zaměstnavatele potvrzení o zaměstnání a tiskopis ÚP, který budete muset dát k vyplnění poslednímu zaměstnavateli - tam vyplní Váš průměr, ze kterého se bude podpora počítat.. Příp. se podívejte na stránky ÚP, MPSV apod. Pro žadatele podpory v nezaměstnanosti jsou tam cenné informace.

Petr

• Host
« Odpověď #2 kdy: 12. 09. 2017, 21:15:36 »
K 31. 08. 2017 bylo evidováno 12 107 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých ... Volných pracovních míst pro absolventy a mladistvé bylo registrováno 55 316, na jedno volné místo připadalo 0,2 uchazečů této kategorie.

Neboli pokud Patrik není vážně nemocný, tak si najde zaměstnání během pár dnů a chodit na ÚP je ztráta času ...

Referent

• Host
« Odpověď #3 kdy: 13. 09. 2017, 07:31:35 »
A ještě dostane náborový příspěvek.

Platby GoPay

reklama