reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zahraniční platba z Madarska  (Přečteno 2831 krát)

Alena

• Host
Zahraniční platba z Madarska
« kdy: 11. 09. 2017, 11:59:47 »
Dobrý den chci se zeptat mají mi přijít peníze z Madarska.Paní mi posílala potvrzení o tom že posílala peníze z učtu.Já těd podle instrukcí co jsem pochopila bych měla dojít do pobočky kde mají službu moneygram a tam vložit peníze.Ale už nevím komu je adresovat atd.Nechápu moc proč já bych měla někam posílat peníze když mají přijít mě?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Referent

• Host
Re:Zahraniční platba z Madarska
« Odpověď #1 kdy: 11. 09. 2017, 13:45:57 »
To mi připomíná společnost Dynamic Solvent, která předstírá odkup pohledávek a vybírá od prodávajících zálohu, nesmysl (prodávající platí kupujícímu), ale funguje to.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 11. 09. 2017, 17:56:19 »
To zní divně. Jaký je důvod, proč mají ty peníze přijít? Mně to zase připomíná "nigerijské balíčky" z mého článku - https://www.mesec.cz/clanky/financni-podvody-na-internetu/. Nějak se to teď rozmohlo, už jsem řešil více podobných případů - člověk něco prodal na Internetu, dostal virtuální potvrzení od virtuální banky, že peníze jsou pro něj připraveny, v momentě kdy poslal balíček dostal oznámení, že musí ještě něco zaplatit, protože banka může poslat určitou minimální částku, atd.

Kdyžtak mi napiš na tielk@gmx.de s podrobnostmi k případu. Zní to ale opravdu velmi nestandardně, zejména jak tak figurují nevystopovatelné hotovostní převody peněz (Money Gram, Wester Union).

Jonas

• Host
« Odpověď #3 kdy: 11. 09. 2017, 20:36:26 »
Dobrý den chci se zeptat mají mi přijít peníze z Madarska.Paní mi posílala potvrzení o tom že posílala peníze z učtu.Já těd podle instrukcí co jsem pochopila bych měla dojít do pobočky kde mají službu moneygram a tam vložit peníze.Ale už nevím komu je adresovat atd.Nechápu moc proč já bych měla někam posílat peníze když mají přijít mě?

Paní Aleno, někdo se vás snaží podvést. Žádné peníze nikam neposílejte, ani žádné osobní údaje, které by šlo zneužít (kopie OP, číslo karty, nic takové). Pokud opravdu nutně čekáte peníze z ciziny, napište detaily (domluvené platební podmínky) na email Patriku Chrzovi.

Platby GoPay

reklama