reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Rychlost převodů a plateb mezi bankami - odchozí platby, příchozí platby  (Přečteno 246524 krát)

Offline Dalibor Z. Chvátal

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
ODCHOZÍ TUZEMSKÉ PLATBY

ČASOVÉ LIMITY PRO ODCHOZÍ PLATBY zadané přes internetové bankovnictví (pro jiné kanály přímého bankovnictví budou buď stejné, nebo horší)

Test serveru Měšec.cz. Údaje průběžně aktualizujeme podle zkušeností a změn.

Banky a záložny odesílající platby jako D+0 (platba je připsaná na účet protistrany ve stejný den)

Standardní platba ODESLANÁ z těchto bank/záložen bude vždy připsaná ve stejný den, tj. D+0. V závorce je časový limit, do kdy je nutné platbu zadat přes internetové bankovnictví v den D.

Příklad: Platba odeslaná v pondělí je připsána do jakékoli české banky/záložny rovněž v pondělí.

Banky a záložny odesílající platby jako D+1 (platba je připsaná na účet protistrany následující pracovní den)

Standardní platba ODESLANÁ ze všech ostatních bank nebo záložen bude připsaná vždy až následující den, tj. D+1. V závorce je časový limit, do kdy je nutné platbu zadat přes internetové bankovnictví v den D.

Příklad: Platba odeslaná v pondělí je připsána do jakékoli české banky/záložny následující den, tj. v úterý.

Jde o tyto banky a záložny:

Akcenta, spořitelní a úvěrní družstvo (16:00)
Artesa, spořitelní družstvo  (?)
AXA Bank  (17:00)
Citfin, spořitelní družstvo (17:00)
Citibank Europe (18:30)
Česká spořitelna (20:00)
ČSOB (18:00)
Equa bank (23:00)
Fio banka (16:30)
GE Money Bank (18:00)
ING Bank (15:00)
Komerční banka (20:30)
LBBW Bank (23:50)
Moravský Peněžní Ústav (21:00)
Oberbank (15:00)
Peněžní dům (16:45)
Poštovní spořitelna (18:00)
PPF banka (18:00)
Raiffeisenbank (18:00)
Raiffeisenbank im Stiftland (15:00)
UniCredit Bank (20:30)
Volksbank (17:00)
Waldviertler Sparkasse von 1842 (14:00)
WPB Capital, spořitelní družstvo (14:00)
Wüstenrot hypoteční banka (23:50)
« Poslední změna: 09. 01. 2012, 18:14:20 od dalich »

Reklama

• Stálý člen

reklama

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
PŘÍCHOZÍ TUZEMSKÉ PLATBY

Test serveru Měšec.cz

Čas v závorce je průměrným časem vyplývajícího z testu serveru Měšec.cz, kdy banka/záložna připsala platbu tak, že bylo možné s finanční částkou disponovat a byla vidět v internetovém bankovnictví.

Banky a záložny připisující platbu okamžitě během dne do 18:00 hod.

Česká spořitelna (16:00)
ČSOB (14:00)
Fio banka (16:00)
GE Money Bank (16:00)
HSBC Bank (11:00)
ING Bank (17:00)
mBank (17:00)
Moravský Peněžní Ústav (16:00)
Peněžní dům (16:00)
Poštovní spořitelna (14:00)
Raiffeisenbank (14:00)
UNIBON, spořitelní a úvěrní družstvo (16:00)
UniCredit Bank (16:00)

Banky a záložny připisující platbu během dne do 20:00 hod.
Akcenta, spořitelní a úvěrní družstvo (20:00)
Citibank Europe (20:00)

Banky a záložny připisující platbu během dne, ale o platbě se dozvíte až následují den do 9:00 hod.

Banco Popolare
Evropsko-ruská banka
Komerční banka
LBBW Bank
Oberbank
PPF banka
Raiffeisenbank im Stiftland
Raiffeisen stavební spořitelna
Volksbank
Waldviertler Sparkasse von 1842
Wüstenrot - stavební spořitelna
« Poslední změna: 19. 12. 2010, 22:52:47 od dalich »

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
INFORMOVÁNÍ BANK A ZÁLOŽEN O PŘÍCHOZÍCH PLATBÁCH

Informace, že vám přišly peníze, je velmi důležitá a často na ni spěcháme. Jenom některé banky a záložny umějí poslat SMS nebo e-mail o příchozí platbě. Server Měšec.cz testoval, zda informace o příchozí platbě přijde do 10 minut po přijetí platby. Zatímco za SMS se většinou platí, e-mail je vždy zadarmo.

Kdo vám IHNED řekne, že vám přišly peníze a jak se to dozvíte?

ČSOB - SMS, e-mail. Test OK
Fio banka -  SMS, e-mail. Test OK
GE Money Bank - SMS. Test OK
mBank - SMS. Test OK
Peněžní dům - SMS. Test OK
Raiffeisenbank - SMS, e-mail. Test OK
UniCredit Bank - SMS, e-mail. Test OK

Komerční banka - SMS, e-mail. Test negativní. Banka posílá informaci o příchozí platbě ne v době připsání, ale až následující pracovní den po 7. hodině ranní. Pokud je platba připsaná např. v pátek, SMS nebo e-mail přijde až v pondělí, přestože již v sobotu lze s finančními prostředky disponovat.

« Poslední změna: 19. 12. 2010, 22:52:28 od dalich »

Libor Činka

• Host
Rád bych se zeptal, zda je u nás prostřednictvím bank (uvedených jako úspěšných v testu) možné obchodování typu PayPal, kdy banka odešle informaci, kterou je možné propojit s automatickou reakcí např. autoresponderu, kdy ihned po zaplacení je zpřístupněn přístup ke stažení elektronického zboží například downloadu - softwaru či eKnih? Mám na mysli možnost okamžité koupě a okamžitého získání elektronického produktu co nejjednodušším a nejbezpečnějším postupem.
Děkuji za odpověď
Libor Činka

Smazán reklamní odkaz
« Poslední změna: 23. 04. 2010, 08:29:21 od dalich »

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
on-line převod peněz v rámci banky/záložny umí FIO, Poštovní spořitelna (jen v pracovní době), mBank a RB (možná jen některé účty). Možná i další banky.
Provázání z obchodním systémem nabízí RB a mBank (mPeníze). Ovšem toto není zcela zdarma, platí se nějaké procento z částky (i když je to levnější, než platba kartou). U ostatních bank je implementace na obchodníkovi - stačí nějaký automatizovaný systém.

Reklama

• Stálý člen

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
Rád bych se zeptal, zda je u nás prostřednictvím bank (uvedených jako úspěšných v testu) možné obchodování typu PayPal, kdy banka odešle informaci, kterou je možné propojit s automatickou reakcí např. autoresponderu, kdy ihned po zaplacení je zpřístupněn přístup ke stažení elektronického zboží například downloadu - softwaru či eKnih? Mám na mysli možnost okamžité koupě a okamžitého získání elektronického produktu co nejjednodušším a nejbezpečnějším postupem.
V tomto smyslu to u nás umí (resp. dělá) jen ČSOB, mBank a Raiffiesenbank. Jinak alternativou je i PaySec.cz z dílny ČSOB, co do rychlosti je na tom podobně jako PayPal, ale levnější :)

Petr Svoboda

• Host
KB taky převádí v rámci banky do minuty, nicméně 20:30 až třetí-pátá ráno to nefunguje a o víkendu se jednou za čas stane, že se to rozbije a naskočí až třeba v pracovní den.
Mimochodem KB začala konečně zaúčtovávat platby průběžně, v pondělí odesláno z ČS bylo ve dvanáct na účtu (nevím jestli dřív, ve dvanáct jsem se podíval). Informační zpráva o platbě tradičně přišla až další den ráno.

Petr Svoboda

• Host
Omlouvám se, vypadlo mi slovo: v úterý ve dvanáct na účtu.

kef

• Host
Prevadel jsem z FIO v 9:11 do mBank a penize tam byly ve stejný den ve 13:03 (dle vypisu). Dle prvniho prispevku zde by mel byt prevod za priplatek 1,50. Zadaval jsem platbu jako standardni, zadny priplatek se nestrhnul.

LK

• Host
Já posílal včera z FIO záložny okolo 8:58 a v 13:20 bylo připsáno Poštovní spořitelnou.

Tomáš D

• Host
Ahoj, nechal jsem si poslat z Rakouska peníze do mbanky, vím že oficialně to nejde tak jsem pouzil postup, kde se vyplní bic csob, nevíte za jak dlouho mohu shruba čekat peníze v mbance?Díky Tom

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
Ahoj, nechal jsem si poslat z Rakouska peníze do mbanky, vím že oficialně to nejde tak jsem pouzil postup, kde se vyplní bic csob, nevíte za jak dlouho mohu shruba čekat peníze v mbance?Díky Tom

cca 3 dny

sasa

• Host
nesrovnalosti:

Raiffeisenbank (17:00) - pokud jde o ucty ekonto, je to fakticky 24:00h
AXA Bank - uzaverka ma byt 17,00h
Fio, družstevní záložna --- je papirove 23:50h, fakticky 24:00h
GE Money Bank (17:00) --- imho je to 18:00 h

de yure to musi byt vzdy datum splatnosti prikazu, pokud banka dovoli zadat spl. v 18:01 (coz u meho sporiciho uctu u GE nelze), tak logicky musi druhy den byt penize u jine banky

-------- a v den D
mBank (08:00) -- myslim ze je to fakticky 8:05h
Deutsche Bank = 10:00 - nemam overeno

nejake
« Poslední změna: 03. 10. 2010, 15:08:52 od dalich »

avathar202202

• Host
upravte si u mbank ještě tu novinku - odesílání v 16:00 :)

Julius Meer

• Host
Prosím, nevíte, kdy obdržím peníze, když platba byla odeslána včera ve 20:00 z GE Money do KB?? :) Děkuju za odpověď.

P.S. Dnes v 16:00 peníze na účtu nebyly.

Platby GoPay

reklama