reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Věřit Sberbank, když neplní své závazky? Děkuji, ne ...  (Přečteno 53359 krát)

Radek Běhavý

• Host
Také se podělím o svou zkušenost se Sberbank.

Byl jsem klientem Volksbank od roku 2008 (kvůli hypotéce), přesunul jsem si do ní i běžný účet a celkem jsem byl se službami spokojený. Nic se nezměnilo ani po převzetí ze strany Sberbank.

Po 5 letech (2013), kdy mi skončila fixace mi nabídli pochopitelně nesmyslně vysoký úrok, ale poté, co jsem předložil nabídku konkurence, mi vyšli vstříc a úrok snížili, ale s tím, že jen pod podmínkou, když se jim upíši na produkt Spoření na Budoucnost. Podmínky na něm nebyly zlé (úrok 4,19%), s minimální částkou spoření ve výši 500 Kč s tím, že peníze jsou zablokované na 10 let. Měla to být jakási náhrada za v té době rušený důchodový pilíř.

Podepsali jsme novou fixaci, nový produkt a opět zavládla oboustranná spokojenost. Já si pochopitelně naplánoval, jak budu "spořit na budoucnost" a už jsem pomalu navyšoval měsíční částky spoření. Do chvíle, kdy mi před pár měsíci napsali, že mi ten produkt jednostranně ruší (po cca 4 letech), protože pro ně není výhodný!!!

I když je můžu chápat z obchodního hlediska, že je to pro ně nevýhodné, tak takhle se přeci nechová seriózní banka. Já si ten produkt nevymyslel ani jsem je k tomu nenutil, naopak, oni mi jej vnutili při refixaci. Serizní banka by pochopitelně produkt stáhla z nabídky, ale podepsané smlouvy přeci dodrží ne?

Pro mne tímto tato banka skončila v bankovní žumpě a už jen vyhlížím další refixaci. Pokud se oni takto vyvážou ze smlouvy a placení úroků v můj prospěch, pak nezbývá, než platit mé úroky někomu jinému a nechat vydělat někoho jiného.

Reklama

• Stálý člen

reklama

fremantle

• Host
Re:Věřit Sberbank, když neplní své závazky? Děkuji, ne ...
« Odpověď #1 kdy: 11. 10. 2017, 12:45:27 »
Docela mě překvapilo, že Spoření na budoucnost některým klientům nechali běžet až dosud, měl jsem za to, že všem tento produkt vypověděli v masové vlně na konci roku 2015. Taky jsem měl uzavřený 10 letý vklad s úrokovou sazbou 4,19 % p.a. a po necelých 3 letech ho banka jednostranně vypověděla (v prodeji byl snad teprve od konce 2012). Vklad jsem uzavíral ovšem sám, bez podbízení. Vypovědět produkt dle obchodních podmínek samozřejmě právo mají, ale taky jsem to od banky, která své produkty označuje jako "fér" takové chování právě neočekával - měli si ten produkt na počátku nastavit lépe.

Tehdy mě Sberbank CZ taky namíchla a také nepovažuji tuto banku za seriózního obchodního partnera, takže sofistikovanější produkty jako hypotéka bych u nich zcela jistě neřešil, nicméně jsem přesvědčen, že tahle banka svoji nejlepší munici již vystřílela a nemá co dalšího nabídnout, takže člověk o moc nepřijde, pokud se porozhlédne jinde.

Platby GoPay

reklama