reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: výpověď v pracovní neschopnosti  (Přečteno 3924 krát)

Jana

• Host
výpověď v pracovní neschopnosti
« kdy: 11. 10. 2017, 14:09:39 »
Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat jestli má zaměstnavatel právo podepsat mi výpověď v pracovní neschopnosti dokud ji nebudu mít ukončenou i když jsem ve zkušební době ,respektive nastoupila jsem 4.10. ,ale při větší zátěži jsem si po týdnu namohla koleno a jsem na neschopence ode dneška to je 11.10. za 14 dnů mám jít na kontrolu,zaměstnavatel ví ,že budu odcházet a chce se mnou do 14 dnů ukončit PP ,ale to ještě budu v neschopnosti,má na to právo i když nemá důvod ,že bych něco provedla?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Referent

• Host
Re:výpověď v pracovní neschopnosti
« Odpověď #1 kdy: 11. 10. 2017, 14:24:24 »
A na topole podle skal
zelený mužík zatleskal.

Lada

• Host
« Odpověď #2 kdy: 11. 10. 2017, 18:12:05 »
Jestli jste ve zkušební době, tak po dobu prvních 14 dnů pracovní neschopnosti vám zaměstnavatel nemůže dát výpověď. Od 15. dne už ale může, i když vaše pracovní neschopnost stále trvá.
Neměl by vám však dávat "výpověď", ale "zrušení pracovního poměru ve zkušební době". Při výpovědi končí pracovní poměr až po uplynutí dvouměsíční výpovědní lhůty, zatímco při zrušení končí ihned.  Zrušení lze provést jedině pokud jste ještě ve zkušební době.

V prvních 14 dnech pracovní neschopnosti můžete buďto podat zrušení pracovního poměru vy jemu, nebo se můžete navzájem dohodnout a skončit pracovní poměr dohodou (nikoli výpovědí). Ale musíte to učinit ze své vlastní svobodné vůle, zaměstnavatel vás k tomu nesmí nijak nutit.

nova

• Host
« Odpověď #3 kdy: 11. 10. 2017, 21:30:14 »
Pokud bude chtět s Vámi zaměstnavatel skončit PP, tak ho po 14. KD nemoci skončí a Vy nezmůžete vůbec nic. Pokud budete dál nemocná, budete dostávat nemoc. dávky z OSSZ. Výpověď Vám dávat nebude - proč by to dělal?

Referent

• Host
« Odpověď #4 kdy: 12. 10. 2017, 03:33:37 »
Pějme píseň dokola.

Reklama

• Stálý člen

Platby GoPay

reklama