reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Vyřazení z evidence na ÚP  (Přečteno 19325 krát)

OlgaV

• Host
Vyřazení z evidence na ÚP
« kdy: 18. 10. 2017, 21:36:09 »
Prosím o radu v této situaci. Jsem v evidenci ÚP, práci si aktivně hledám i sama. Bohužel mám menší zdravotní omezení (epilepsii - musím mít pravidelný režim, žádný řidičák, práce u pásu apod., potvrzení od neurologa na ÚP mám). Dostala jsem doporučenku do hypermarketu na pozici pokladní s prací na dvě směny, prý se mám zkusit domluvit. Při rozhovoru s personalistkou hypermarketu jsem se o svých zdravotních potížích zmínila, a ona hned, že to tedy není práce pro mě a do doporučenky mi bohužel zatrhla rubriku "Práci odmítla" se zdravotními důvody. Prý nemůže vyplnit rubriku "Není přijata", protože by mě musela poslat k jejich lékaři, že stačí potvrzení, které mám na ÚP. Je to pravda ? Nemůžou mě kvůli tomu vyřadit z evidence na ÚP ?  A pokud by k tomu došlo, přijdu i o příspěvek na živobytí ? Děkuji mockrát za odpověd. 

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline ivzez

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
Re:Vyřazení z evidence na ÚP
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2017, 04:50:45 »
Nevím, jak to vyhodnotí zprostředkovatelka.

Pokud byste byla sankčně vyřazena z evidence uchazečů o zaměstnání,
nebyla byste brána za osobu v hmotné nouzi.

Referent

• Host
« Odpověď #2 kdy: 19. 10. 2017, 06:51:40 »
Tady je důležité (řekl bych nejdůležitější),PCY zda nabízenou práci, vzhledem k zdravotnímu stavu, můžete vykonávat. Jestliže ano a odmítla jste práci bezdůvodně, tak sankce jsou namístě. Jestliže ne, tak proč jste tam vůbec chodila?

Lada

• Host
« Odpověď #3 kdy: 19. 10. 2017, 12:46:59 »
Přijde mi, že to paní personalistka v hypermarketu udělala tak, aby to bylo jednoduché pro ni, ale co bude s vámi, to ji nezajímá.

Možná je to, co vám řekla, pravda, že stačí potvrzení, co máte od ÚP. Možná to ale pravda není. To se dozvíte jedině přímo na ÚP. Každopádně, pro ni z toho žádné sankce nevyplývají a navíc se nejspíš vyhnula velkému papírování, takže je spokojená. Vás už nejspíš v životě neuvidí, tak co by se o vás starala...

Referent

• Host
« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2017, 13:24:54 »
O co tady jde? O práci, nebo o nějaké potvrzení? A co měla ta personalistka dělat? To zda to povolání může tazatelka dělat, musí vědět sama (nebo se poradit s lékařem). A když nemůže, tak neměla do toho hypermarketu vůbec chodit, proč tam šla?

Reklama

• Stálý člen

reklama

OlgaV

• Host
« Odpověď #5 kdy: 19. 10. 2017, 17:25:49 »
Ke svému dotazu dodávám, že s doporučenkou z úřadu práce se člověk musí chtě nechtě k možnému zaměstnavateli dostavit. Zprostředkovatelka mi onu doporučenku dala s tím, že se mám "nějak" domluvit, že by mohli třeba potřebovat někoho i na jinou pozici nebo na zkrácený úvazek apod. A jak jsem uváděla, domluvit jsem se chtěla, jen paní personalistka byla zjevně příliš aktivní ...

itendruhej

• Host
« Odpověď #6 kdy: 19. 10. 2017, 19:11:17 »
Referent je snad vymyšlenej, není možný, aby byl někdo tak blbej, jak on.

Referent

• Host
« Odpověď #7 kdy: 20. 10. 2017, 00:49:32 »
itendruhej , takže co jsi to poradil?

Lada

• Host
« Odpověď #8 kdy: 20. 10. 2017, 08:48:34 »
Fakt se zeptejte paní zprostředkovatelky na ÚP. My tady můžeme jenom spekulovat.

itendruhej

• Host
« Odpověď #9 kdy: 20. 10. 2017, 09:17:13 »
Referente, pouze jsem ironicky použil tvoji obvyklou reakci. Na tvoji otázku, proč tam chodila, je jasná odpověď, protože je to její povinnost, nesplnění muže mít za následek vyřazení z evidence. V tomto případě tazatelku z evidence nevyřadí.

Referent

• Host
« Odpověď #10 kdy: 20. 10. 2017, 09:54:58 »
Epilepsie není jen tak něco a spousta povolání se dá odmítnout předem, přičemž je to individuální. Takže tazatelka má "Práci odmítla" ze zdravotních důvodů, co bude následovat by skutečně byla jen spekulace

Platby GoPay

reklama