reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: dohoda o provedení práce  (Přečteno 3377 krát)

Karel

• Host
dohoda o provedení práce
« kdy: 22. 10. 2017, 20:55:08 »
Dobrý den, od 16.10 jsem dostal dohodu o provedení práce, která v listopadu přechází v hlavní pracovní poměr. Do 16.10 jsem byl na úřadu práce. Chtěl bych se zeptat, zda si budu muset sám něco doplácet na daních (sociální, zdravotní) nebo jak to v tomto případě funguje? Mám v tom chaos a případná odpověď by mi velmi pomohla. Děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lada

• Host
Re:dohoda o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: 23. 10. 2017, 10:01:29 »
Daň z příjmu samozřejmě vyřídí zaměstnavatel. Pokud dohoda, kterou jste uzavřel, je na částku vyšší než 10.000 Kč, pak podléhá odvodu sociálního a zdravotního pojištění, a toto též strhne a odvede zaměstnavatel. Pokud je dohoda na částku nižší než 10.000 Kč, pak se z ní pojistné neodvádí. Ve druhém případě, vzhledem k tomu, že pojistné za říjen 2017 nebude odvedeno pouze za část měsíce (do 16.10. ho za vás platil úřad práce), tak nemusíte za období 16.-31.10.2017 doplácet žádné pojistné.

Kdybyste ale měl celý kalendářní měsíc, kdy za vás nikdo neodváděl zdravotní pojištění (ani zaměstnavatel, ani úřad práce), měl byste povinnost si za tento měsíc doplatit zdravotní pojištění. U sociálního pojištění se ani v takovém případě nedoplácí nic, jenom by se vám ten měsíc nezapočítal jako odpracovaný na důchod.

nova

• Host
« Odpověď #2 kdy: 23. 10. 2017, 21:04:40 »
Pokud máte sjednanou DPP od 16.10., tak nemůžete být evidován na ÚP do 16.10. DPP nemůže jen tak automaticky přecházet na prac. poměr. To musíte mít sjednané písemně, jak DPP, tak prac. smlouvu. Danění bude záviset na tom, jestli podepíšete nebo nepodepíšete daň. prohl. a jakou/é budete uplatňovat slevu/y. Daň. prohl. můžete mít podepsané vždy jen u jednoho zaměstnavatele, pokud byste měl současně více zaměstnavatelů.

Offline ivzez

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 24. 10. 2017, 20:02:06 »
DPP ani pracovní smlouva se nedostává, ale sjednává a DPP nepřechází v HPP.
HPP = zaměstnání s pracovní smlouvou. Doplácet nic nebudete.

Karel

• Host
« Odpověď #4 kdy: 24. 10. 2017, 20:47:35 »
Děkuji za odpověď!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Platby GoPay

reklama