reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Daně  (Přečteno 1926 krát)

Aneta

• Host
Daně
« kdy: 24. 10. 2017, 15:00:44 »
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně srážkové a zálohové daně. Jsem na mateřské dovolené a koncem měsíce jsem začala pracovat na DPP, mám se rozhodnout, jestli mám odovádět srážkovou nebo zálohovou daň? Co bude pro mě výhodnější? Výdělek budu mít do 10 tisíc. Díky za rady.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline ivzez

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
Re:Daně
« Odpověď #1 kdy: 24. 10. 2017, 19:52:17 »
Podepíšete-li u zaměstnavatele prohlášení k dani z příjmu, neodvede se z odměny do 10.000 Kč
žádná daň, protože ji pokryje sleva na poplatníka.

Připomenu, že pokud nový zaměstnavatel působí ve stejném oboru jako zaměstnavatel,
u kterého čerpáte MD, potřebujete předem souhlas stávajícího zaměstnavatele
a
že na DPP můžete pro jednoho zaměstnavatele odpracovat max. 300 hodin v roce.

nova

• Host
Re:Daně
« Odpověď #2 kdy: 24. 10. 2017, 22:33:54 »
Pokud máte u stávajícího zaměstnavatele podepsané daň. prohl., tak ho již nikde jinde nemůžete podepsat. Pokud budete mít zálohovou daň (podepsané daň. prohl. a uplatnění slevy na poplatníka), pak z takovéto výše odměny nezaplatíte žádnou daň. Pokud budete mít srážkovou daň (nepodepsané daň. prohl.), pak budete platit daň, ale uděláte si příští rok daň. přiznání (podáte na FÚ) a je možné, že veškeré zaplacené daně se Vám vrátí (záleží na celoročním zdanit. příjmu).

Platby GoPay

reklama