reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Darovací daň  (Přečteno 50233 krát)

Majda

  • Host
Darovací daň
« kdy: 13. 12. 2017, 14:57:45 »
Zdravím, dokázal by mi někdo odpovědět, zda v případě, že nám manželova sestra darovala stavební pozemek do společného jmění manželů budeme platit darovací daň? Na FÚ mi bohužel paní moc nepomohla a odkázala mne ať si nastuduji osvobození bezúplatných příjmů, z čehož jsem se moc nedozvěděla. Vím, že tam jsou 3. skupiny a podle toho se určuje výměr daně, a manžel jako bratr by byl osvobozen, ale nevím, zda do toho spadám i já a tudíž nebudeme muset nic platit. Děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



KarelVlk

  • Host
Re:Darovací daň
« Odpověď #1 kdy: 13. 12. 2017, 23:58:37 »
Paní měla pravdu, vše je v §4a příjmovky. Už nejsou tři skupiny, ale příbuznost pro osvobození se posuzuje stejně, jak to bylo u darovací daně (sourozenci osvobozeni, dál už ne). Ale je tu ještě jeden problém: v případě darování to nedostanete do SVJ. Takže je otázka, jestli by to nešlo řešit darování jen na manžela (bude na stopro osvobozeno) a pak to řešit nějakým souhlasným prohlášením, aby to bylo psáno na oba. Nebo kdyby bylo nejhůř tak se to dá koupit za korunu, ale pak by se platila daň za nabytí z tržní ceny ...


Vlasta

  • Host
Re:Darovací daň
« Odpověď #2 kdy: 14. 12. 2017, 06:31:37 »
Dle nového občanského zákoníku je darování do SJM možné.


KarelVlk

  • Host
Re:Darovací daň
« Odpověď #3 kdy: 14. 12. 2017, 23:22:47 »
Dle nového občanského zákoníku je darování do SJM možné.
Díky zas opravu, to mi uniklo. Tak to darovat do SVJ. A pak by bylo opravu divný, aby to nebylo osvobozený, ale nejsem daňař


 
Platby GoPay

reklama